/Files/images/ATKh29XhK9c.jpg Діти - найбільший скарб не тільки сім'ї, але й усього людства... Це наша радість, любов та сенс нашого життя!

Батьки - це перші та найвпливовіші вчителі своїх дітей. Саме на них соціум і сама матінка-природа покладають основну відповідальність за психічний та фізичний розвиток маленьких особистостей.

У процесі виховання батьки стикаються з низкою труднощів, для вирішення якої необхідні педагогічні та психологічні знання. Пропонуємо Вам підбірку найактуальніших тем з існуючих проблем.

Коронавірус: рекомендації практичного психолога як поводитися батькам під час карантину

Беззаперечно, коронавірус кардинально змінив та змінює життя не лише нашої країни. Сучасній людині досить складно перебувати в ізоляції, і це стосується не лише обмеження пересування, соціальних контактів, роботи, відпочинку, хобі. Проте, основним випробуванням є перебування 24 години на добу усіх членів сім'ї разом. Дійсно, карантин може стати серйозною загрозою для деяких внутрішньосімейних стосунків або принаймні для нервової системи батьків. На час карантину, батьки стають для дітей вчителями, вихователями, лікарями і друзями, тож багатьох цікавить питання як поєднати в собі всі ці ролі та знайти вільний час для себе.

Способи підтримки дітей під час спалаху коронавірусу (COVID-19)

Коронавірусне захворювання (COVID-19) несе із собою тривожність, стрес і невпевненість. Особливо сильно їх відчувають діти різного віку. Різні діти справляються з такими емоціями по-різному. Але якщо у житті вашої дитини реальністю стали закриття школи, скасування подій або розлука з друзями, ваша любов та підтримка потрібна їй зараз як ніколи.

1. Будьте спокійні та ініціативні

Батьки мають проявляти ініціативу та спокійно говорити зі своїми дітьми про коронавірусне захворювання (COVID-19), а також про важливу роль, яку діти можуть відігравати у підтримці свого здоров'я. Батьки мають заохочувати своїх дітей повідомляти їх про погане самопочуття або про переживання через вірус, щоб батьки мали змогу допомогти.

Дорослі можуть співчувати тому, що діти нервують і переживають через COVID-19. Запевняйте своїх дітей, що діти та молоді люди, як правило, легко переносять захворювання, які можуть спричиняти інфекція COVID-19. Також важливо пам'ятати, що багато симптомів COVID-19 можна лікувати. У зв'язку з цим необхідно нагадати дітям, що є багато ефективних речей, які можна робити, щоб захистити себе та інших людей і при цьому краще контролювати обставини: часто мити руки, не чіпати обличчя та підтримувати дистанцію з іншими людьми. Скажіть дитині: "Слухай, я знаю, ти відчуваєш справжнє занепокоєння через ймовірність зараження коронавірусом, але за допомогою тих речей, які ми просимо тебе робити - мити руки, залишатися вдома - ми також дбаємо про інших людей у нашій громаді. Ми думаємо і про людей навколо нас".

2. Дотримуйтесь рутини (розпорядку дня)

Діти потребують розпорядку. І все, що ми маємо дуже швидко зробити зараз - це розробити новий розпорядок, аби кожен і кожна з нас спокійно прожили ці дні. Дітям необхідно забезпечувати розпорядок дня, який може включати в себе ігровий час, коли дитина може за допомогою свого телефону зв'язатися з друзями, та час, вільний від гаджетів. Також обов'язково має бути час на допомогу батькам із хатніми справами.

До складання розпорядку бажано залучати самих дітей. Дітям 10-11 років дайте змогу створити розпорядок самостійно, дайте їм подумати про ті речі, які слід включити в їхній день, а потім попрацюйте з тим, що вони створять. Що стосується дітей молодшого віку, то все залежить від того, хто про них піклується. Структуруйте свій день так, щоб спершу зробити всі потрібні дітям речі: від шкільних завдань до інших справ, а потім вже переходьте до інших речей. Для деяких сімей зробити всі рутинні справи на початку дня буде найкращою стратегією. Іншим сім'ям може буди краще розпочинати робочий день трохи пізніше після довгого сну та спільного сімейного сніданку. Батькам, які не мають можливості слідкувати за тим, що роблять їхні діти протягом дня, рекомендуємо спільно з тими, хто піклується про дітей, подумати про різні варіанти розпорядку дня та обрати той, який спрацює найкраще.

3. Дозвольте дітям відчути свої емоції

Коли закриваються школи, це означає скасування шкільних вистав, концертів, спортивних матчів та заходів, пропуск яких через коронавірусне захворювання (COVID-19) стає приводом для сильного розчарування. Дозвольте дітям посумувати через втрати, які вони відчуватимуть. Підтримайте їх і скажіть їм, що відчувати сум - це цілком нормально.

4. Запитуйте у дітей, яку інформацію вони отримують

Про коронавірусне захворювання (COVID-19) шириться багато дезінформації. Дізнайтеся, що саме ваша дитина чула про захворювання і що з цього вважає правдою. Недостатньо просто повідомити своїй дитині точні факти про вірус, тому що якщо вона вже десь чула якусь дезінформацію, вона просто поєднає її з тим, що їй скажете ви. Тому важливо, щоб ви запитували, що саме ваша дитина вже знає про коронавірусне захворювання, і одразу допомагали дитині розбиратися, якщо бачите, що вона заплуталася. Дізнайтеся, що ваша дитина вже знає і давайте перевірену інформацію, щоб привести дитину до правильного розуміння.

Якщо у них є запитання, на які ви не знаєте точної відповіді, не намагайтесь вигадати відповідь. Використовуйте це, як можливость знайти інформацію разом. Використовуйте у якості джерел інформації вебсайти організацій, яким можна довіряти - такі, як ЮНІСЕФ та Всесвітня організація охорони здоров'я.

Багато дітей стикаються з булінгом у школі чи Інтернеті через спалах коронавірусного захворювання (COVID-19). Ваші діти мають знати, що ви завжди допоможете їм, якщо над ними знущатимуться. Найкращий спосіб подолати будь-який вид булінгу - залучати свідків. Не слід очікувати, що діти самостійно дадуть відсіч кривдникам. Скоріше, ми повинні заохочувати їх звертатися за допомогою та підтримкою до друзів чи дорослих.

5. Організовуйте радісні події

Коли мова йде про те, як впоратися із важкими емоціями, привертайте до себе увагу своєї дитини і намагайтеся врівноважити розмови про почуття з радісними подіями. Дозвольте дітям відволікатися від смутку. Влаштовуйте раз на декілька днів ігрові вечірки або разом готуйте їжу.

Підліткам слід дозволити деяку свободу у користуванні їхніми гаджетами, але не в будь-який час та за будь-яких обставин. Дітям необхідно сказато прямо про те, що ви розумієте, скільки зараз в них з'явилось вільного часу, але проводити весь цей час у соцмережах через гаджети - це не дуже гарна ідея. Запитайте свого підлітка: "Як нам із цим бути?" Запропонуйте йому скласти план користування гаджетами і скажіть, що ви думаєте про цей план.

6. Слідкуйте за власною поведінкою

Звісно, батьки теж відчувають тривогу, а наші діти зчитують наші емоції. Батькам бажано робити все, що в їхніх силах, аби керувати власною тривогою і не накручувати дітей власними страхами. Це означає, що іноді треба стримувати важкі емоції, особливо, якщо вони дуже інтенсивні.

Діти покладаються на своїх батьків у питаннях безпеки. Важливо, щоб ми пам'ятали, що ми водії автівки, в якій наші діти - це пасажири. І тому навіть якщо ми відчуваємо занепокоєння, ми маємо керувати автівкою так, аби наші пасажири почували себе в безпеці.

Робота з дітьми з розладами слуху

Робота з дітьми з розладами зору

Робота з дітьми з розладами опорно-рухового апарату

Робота з дітьми з розладами мовлення/які мають проблеми у комунікативній сфері

Робота з дітьми із затримкою психічного розвитку

Робота з розумово відсталими дітьми

Кiлькiсть переглядiв: 611